Пішохідна екскурсія, що знайомить із унікальними пам’ятками міста.

В давнину було 7 чудес світу, а зараз лише одне! З колишньої сімки ми можемо милуватися тільки пірамідою Хеопса.
В Україні вибрали свої “сім чудес”: Києво-Печерська лавра, Софія Київська, середньовічна частина і фортеця Кам’янця-Подільського, фортеця Хотин, античне місто Херсонес Таврійський, парк “Софіївка” в Умані, острів Хортиця.
Львів має багато “чудес”, але було обрано лише 7 найдостойніших:

Каплиця Боїмів.
Серед семи чудес світу в минулому був мавзолей в Галікарнасі, серед теперішніх – Тадж-Махал – мавзолей в Індії, а серед чудес Львова – каплиця Боїмів – мавзолей сім’ї угорського походження.
Сьогодні – це чудо архітектури та мистецтва початку XVII ст. є відділом Львівської галереї мистецтв. Вже майже 400 років ця перлина пізньоренесансної архітектури привертає увагу дивовижною гармонією архітектурних форм і багатством прекрасної різьби по каменю.

Національний академічнийтеатр опери та балету імені Соломії Крушельницької.
На початку ХХ ст. преса писала, що Львівський театр один із наймолодших і один з найпрекрасніших театрів Європи. Збудований всього за 3 роки. Такого дзеркального фойє немає в жодному театрі Європи.
Фундамент (вперше в Галичині) – залізобетонна подушка відомої в Європі львівської фірми Івана Левинського.
Гордістю театру є унікальна завіса написана на полотні розміром 180 кв.м. роботи художника Генріха Семерадського.

  

Будинок вчених.
Відома будівельна фірма Гельмера та Фельмера побудувала багато театрів Західної Європи (Одеса, Софія, Відень). У Львові ця фірма побудувала колишній клуб конезаводчиків – сьогодні будинок вчених.
Унікальністю цього будинку є відновлені під час реставрації малюнки по шкірі гарячими фарбами! Також унікальними є сходи з дубовими різбленими перилами, а в кожній кімнаті стіни обшиті шовком.
Всі інженерні комунікації сховані, опалення всіх приміщень проводиться з котельні, що розташовується поруч в підвалі.
На фасаді 4 атланти підтримують балкони: атланти – цинкові, пусті всередині, але покриті спеціальною сумішшю і виглядають як кам’яні.

Собор Святого Юра.
На високому пагорбі над Львовом домінує величний рококовий архітектурний ансамбль XVIII ст. – найкращий в Україні, творіння найзнаменитіших архітекторів того часу: Бернарда Меретина та “Українського Мікеланджело XVIII ст.” – Іоана Пінзеля.
Кафедральний Собор Святого Юра – духовна святиня греко-католиків всієї України. Тут зберігаються такі реліквії як ікона Теребовлянської Матері Божої XVII ст., копія Туринської Плащаниці та подібні до Софії Київської (що є одним з чудес України і усипальницею Ярослава Мудрого) в крипті собору покоїться прах галицького князя Ярослава Осмомисла.

Бернардинський монастир.
Троє видатних архітекторів будували у Львові новий костел монахів бернардинців. Розпочинав будівництво в 1600 році найвідоміший львівський архітектор епохи Ренесансу італієц Павло Римлянин. Цим і пояснюється архітектурне багатство будівлі.
Інтер’єр храму – найкрасивіший серед львівських культових споруд: 16 діючих барокових вівтарів, мармурова скульптура Пресвятої Богородиці роботи італійських скульпторів середини XIX ст., ікона Матері Божої коронована Папо Римським Іваном Повлом ІІ.
Вежа Корнякта.
Візитівкою середньовічного Львова була 65-ти метрова вежа Корнякта, збудована в 1578 році з тесаного каменю та названа на честь свого фундатора – грецького купця Костянтина Корнякта.

Палац Потоцьких.
Палац Потоцьких збудований в середині ХІХ ст. польським архітектором Цибульським за зразком одного з французьких палаців, отож може бути окрасою любого європейського міста.
В цьому палаці знаходитися експозиція західноєвропейського живопису та скульптури XIV – XVIII ст., експозиція інтер’єрів ХІХ ст. львівської галереї мистецтв.
Львівська галерея мистецтв – це найбільший художній музей України, що нараховує більше 50 тисяч експонатів і серед них шедеври світового мистецтва.
Більше 40 років очолював гатерею людина, що без перебільшення стала живою легендою свого часу – Герой України Борис Григорович Возницький.

ВАРТІСТЬ: в складі збірної групи – 80 грн./особа., діти – 60 грн./особа

ТРИВАЛІСТЬ: 3 години.

 

ПРИМІТКА: у вартість не включені вхідні квитки