Страхування
Мова :
Обрати тур

Тисячі років Пореч був прекрасним місцем для відпочинку - це данина його дивовижному розташуванню на заході Істри, різноманітності рослинного світу і приємному середземноморському клімату. Якщо порівняти середземноморські міста Хорватії, що відрізняються своїм спокоєм і розміреністю, то Пореч виявиться одним з найвеселіших і невимушених з них. Його вулиці ніколи не бувають порожніми і безлюдними, численні кафе під відкритим небом завжди наповнені сміхом і голосами, на пляжах завжди чути плескіт води і навіть під покровом ночі його зоряне небо завжди знаходить собі співрозмовника... По вулицях і провулках Пореча можна гуляти годинами, тут є чудова набережна, з якої відкривається дивовижний вид на ближні острови, рибальські човни й проходячі яхти. В старій частині міста, в неочікуваних місцях, зустрічаються невеликі сквери з віковими соснами, а затишні дворики втопають в зелені.
Історія невеликого півострова, на якому зараз розташоване місто Пореч, почалася в II столітті до нашої ери, коли римляни заснували тут своє поселення (Castrum). Під час правління імператора Октавіана це поселення перетворилося в місто, названий Colonia lulia Parentium. Після падіння Римської імперії правителі цього міста стали змінюватися один за іншим: готи, візантійці, франки. Нарешті, в шостому столітті племена хорватів вторгаються в ці землі і надовго обгрунтовуються тут. Протягом століть Істра і Пореч перебували під владою Ломбардії, більше 500 років тут панувала Венеція, потім Наполеон і Австро-Угорщина, поки місто не стає столицею Істри і місцем засідань парламенту. Але на цьому остаточне становлення влади не закінчилося. Чверть століття на півострові правила Італія, і тільки після закінчення Другої світової війни Істрія була возз'єднана з Хорватією.

Практично всі цивілізації залишили в Поречі свій слід, тому місто дуже цікаве в архітектурному плані. Воно було збудовано в класичному римському стилі, з двома головними вулицями, що перетинають одна другу і утворюють хрест. Назви цих вулиць до сих пір не змінилися - Decamanus і Cardo Maximus. Центром міста служила і служить тепер типова римська квадратна площа Marafor, бруківка якої в наші дні на 40 сантиметрів нижче існуючої в II столітті. У місті багато соборів, найвідомішим з яких є Базиліка Святого Ефразиуса, яка знаходиться в списку всесвітніх скарбниць ЮНЕСКО і має дивовижно гарну візантійську мозаїку, яка принесла Поречу світову славу.
Узбережжя Пореча рясніє безліччю смарагдових лагун і відрізняється химерно порізаною береговою лінією надзвичайної краси. Основна частина пляжів - бетонна платформа з обладнаними спусками в море. Також можна знайти захід у море з крупною галькою, можливо купання з каменів. Практично на всіх готельних пляжах є душ. В районі Пореча розташовано кілька нудистських пляжів. Уздовж берегової лінії розташовано безліч барів, кафе і ресторанчиків з традиційною істріянской кухнею. Багато ресторанів пропонує морські середземноморські делікатеси.
Від готелів Пореча до старого міста простягнувся чудовий пішохідний променад, що потопає в тіні вікових сосен, прогулянка яким приносить справжнє задоволення. поціновувачам природи і прекрасних видів на довколишні острови.
У сезон уздовж променаду рухаються туристичні автопоїзда. Пореч один з «чемпіонів» Хорватії по туризму та має найбільшу кількість готелів в цій країні. Варто також відзначити, що завдяки географічному положенню саме з Пореча найзручніше здійснювати самостійні подорожі на автомобілі по визначних пам'ятках півострова Істра.

Готелі