Страхування
Мова :
Обрати тур

Задар - «столиця» північній Далмації. Це місто-курорт офіційно визнано кращою туристичною столицею Європи 2016 року. На європейському конкурсі Best Europian Destination 2016 обирали найкращі місця для відпочинку в Європі, і перше місце завоював Задар. Цей курорт пропонує не тлише свою історичну спадщину, а й абсолютно унікальні сучасні пам'ятки.
Задар розташований в самому центрі берегової лінії Хорватії. Історичний центр Задара, старе місто, вмістився на півострові 4 на 0,5 кілометра. Сучасний Задар вважається досить великим за хорватськими мірками містом з міжнародним аеропортом і населенням близько 70 тис жителів. Подібно багатьом середньовічним містам, Старий Задар оперезаний кам'яними фортифікаційними спорудами.
Історичний центр Задара, що має велику культурно-історичну цінність, знаходиться в межах римського міста. Увійти в в Старе місто можна через міські ворота, споруджені в формі давньоримської тріумфальної арки. Збудовані вони в 1543 році Веронським архітектором Мікеле Саммікелі. На воротах зображені венеціанський крилатий лев і міський герб Задара.
Завойовники, починаючи з римлян і візантійців і закінчуючи австрійцями, турками та італійцями, захоплюючи місто, не руйнували його, а, навпаки, залишали після себе безліч історичних пам'яток, і це стало відображенням різних епох і культурних шарів, що і сформувало обличчя Задара. Головні пам'ятки Задара зосереджені навколо руїн давньоримських споруд в межах старих міських стін, тут і зараз постійно ведуться археологічні розкопки. У цій частині міста знаходяться основні визначні пам'ятки - руїни Римського форуму, церква святого Доната, собор святої Анастасії, церква св. Марії, монастир францисканців.
У місті і за містом гостей приймають численні готелі, в яких сервіс і гостинність надають як найбільші готельні холдинги з гучними іменами, так і невеликі приватні готелі та приватні будинки, які в Хорватії прийнято називати віллами. Ресторани і нічні клуби дозволяють наповнити курортне життя яскравими фарбами і враженнями.

Трохи історі

З IX ст. до н. е. тут існувало поселення іллірійців, що називалося Ядера. У I ст. до н. е. місто було завойоване римлянами. У V столітті після розпаду Західної Римської імперії місто регулярно піддавався набігам різних завойовників. У VII столітті сюди, як і на все далматинське узбережжя, прийшли слов'яни, в цей же період місто потрапило під владу Візантійської імперії і стало столицею візантійської провінції Далмація. У X -XI ст.ст. Задар перебував під владою хорватських правителів. З 1105 р Задар був втягнутий в постійні військові дії проти Венеції. У 1117 році місто удостоїлося візиту Папи Олександра III.
З кінця XII ст. за Задар велася запекла боротьба між Угорщиною і Венецією. За часів IV хрестового походу (1202-1204), коли був завойований Константинополь, Задар був великим містом-портом і торговим центром на східному узбережжі Адріатики, суперником Венеції.
У 1358 місто місто знову перейшло під владу угорсько-хорватської корони. У 1396 р. ченці-домініканці заснували в Задарі Університет. У 1409 році місто було продано за 100 тис. дукатів Венеції. Потім тут були Австрія, Італія, а після Другої світової війни Задар в складі Хорватії став частиною СФРЮ, що викликало масовий вихід італійського населення з міста.
Після проголошення незалежності Хорватії в 1991 році Задар знову був підданий бомбардуванню, на цей раз сербською армією. Облога міста, в ході якої всі сухопутні зв'язки Задара з рештою Хорватіії були відрізані, тривала до січня 1993 року, коли все місто і його околиці перейшли під контроль хорватської армії. Окремі атаки на місто тривали до 1995 року, тобто до кінця війни в Хорватії.

Пам’ятки

● середньовічний Задар спочатку будувався на фундаментах в межах римського міста. Збереглися руїни римського Форуму (90 x 45 м), в тому числі антична колона (14 м), фрагменти бруківки поперечної вулиці (Декуманус), фрагменти тріумфальної арки часів імператора Траяна.
● На місці колишнього форуму, на фундаменті античного палацу в IX ст. була побудована у візантійському стилі купольна Церква Святої Трійці, з XV в. відома як Церква (ротонда) Св. Доната. Пізніше до неї була прибудована дзвіниця. Влітку в Церкві Св. Доната проводяться концерти (музика епохи Відродження і бароко). Поруч находітся Палац єпископа (реконструкція в романському і готичному стилях). Таке сусідство не випадкове: за легендою, саме за наказом єпископа Доната і була збудована в IX ст. одна з найстаріших церков Задара.
● У східній частині Форуму знаходиться Церква Св. Марії бенедиктинського монастиря (XI ст.) Тринефна базиліка, що збереглася до наших днів з пізнішої реконструкцією XII - XVIII ст.ст. Монастир був заснований в 1066 р., церква освячена в 1091 р. В XII ст. за наказом короля Коломана було зведено дзвіницю в романському стилі, де збереглися фрагменти фресок XII ст. У роки Другої світової війни монастир був зруйнований, а церква серйозно постраждала, але була відновлена. Дзвіниця церкви (1105 г.) збереглася до наших днів. Зараз в соборі знаходиться постійна експозиція творів сакрального мистецтва.
● на перетині античної Декуманус і сучасної вулиці Široka, що веде до центральної площі Старого міста - Narodni trg - Народної площі (в середньовіччі ії іменували Platea magna - Велика площа), знаходиться Собор Св. Анастасії. Собор в оригіналі був трехнефную романсько. базилікою (XII-XIII), зведеною на місці ранньохристиянської базиліки. У бічних апсидах собору збереглися фрески XIII ст. Дзвіниця собору була зведена в XV - XVIII ст.ст.
● Народна площа (Narodni trg) - історичний центр Задара - забудована ренесансними будинками, серед яких колишня міська Ложа (муніципалітет) перша згадка про яку відноситься до XIII ст. і будівля міської варти 1562 р. Куранти прикрасили вежу у XVIII ст.

Готелі