Страхування
Мова :
Обрати тур

Розташована в серці Макарської Рів'єри - одній з найбільш красивих частин Адріатичного узбережжя, Башка Вода, колись маленьке село, що населялося рибалками, селянами і дрібними торговцями, нині стала одним з найбільш відвідуваних курортів. Розташований біля підніжжя гірського масиву Біоково курорт потопає в соснах, оливкових гаях і виноградниках.
Назву Башка Вода вперше згадано в XVIII столітті, коли жителі Баста оселилися тут, після звільнення від турецького панування. Біля підніжжя гори Біоково збереглися руїни пам'яток античної архітектури. У 1750 році тут була побудована церква Св. Ловро (пізнє бароко), а в 1889 році церкву Св. Миколая, покровителя всіх мандрівників і мореплавців. До церкви згодом була прибудована дзвіниця. На березі моря стоїть бронзовий пам'ятник Св. Миколаю - покровителю містечка Башка Вода.
Башка Вода - один з найбільш відвідуваних курортів Макарской Рів'єри. Галькові пляжі, сосни, акуратні вулички - ось візитна картка курорту.
Пляж "NIKOLINA" відзначений престижною нагородою - «Блакитним прапором» FEE (Foundation for Environmental Education) - Федерації екологічної просвіти.

Вишикувалися вздовж акуратних вуличок курорту білосніжні будинки, з обов'язково з властивим для Хорватії черепичним дахом кольору обпаленої глини, разом з храмами, що виділяються із загального ряду будівель, такими як барокова церква Св. Ловро, церква Св. Миколая, церква Св. Філіпа, у внутрішньому дворику якої виставлені для загального огляду давньоримські надгробні плити, а також заснований в 1400 році францисканський монастир, в стінах якого, нині експонуються картини майстрів епохи Відродження і чудернацькі морські мушлі. Влаштувавшись на борту одного з численних катерів, що стоять у пристані містечка Башка Вода, у гостей з'явиться можливість насолодитися найчистішим повітрям і зайнятися дайвінгом. Захоплюючий дайвінг в околицях курорту Башка Вода настільки ж цікаве заняття, як і польоти на парашуті над морем.

Пам’ятки

Сільце Баст
У путівниках по Хорватії селище Баст згадується в зв'язку розташованим там одним з кращих ресторанів Макарской Рів'єри - «Konoba Biston» (3 км від Башкої Води). Там обов'язково треба замовляти паштікаду - м'ясне блюдо з чорносливом.
Каплиця Св. Ловро
Каплиця святого Ловро знаходиться на старому кладовищі міста Башка Вода. Її побудували на фундаменті більш древньої будови кілька жителів цього селища в 1750 році. Це була перша громадська будівля, зведена в пізньо-барочному стилі в місті Башка Вода. Церква Св. Миколая
Цей храм з'явився в містечку відносно недавно - в 1889 році, але при цьому став значущою місцевою пам'яткою.
Археологічний музей
Найпопулярнішою пам'яткою вважається Археологічний музей, що належить місцевому муніципалітету. Музей при невеликих розмірах відрізняється надзвичайно багатою колекцією.
Природний парк Біоково.
Розташований в гірському масиві Біоково, що височить над Макарською рів’єрою.

Готелі курорту