Страхування
Мова :
Обрати тур
Makarska

Макарська - курортне містечко в Середній Далмації, в центральній частині далматинського узбережжя Адріатики, яка так і називається - Макарська Рів'єра. Цей курорт знаходиться між містами Спліт (60 км) і Дубровник (140 км). Макарска - чудове місто, яке є і культурним, і економічним і туристичним центром, що зажило слави одного з кращих курортів на узбережжі.
Місто розташоване на вузькій смузі між морем і гірським масивом Біоково, на території якого розташований природний парк. Найвища вершина Біоково - гора Св. Юрая (1762 м). Мис Св. Петра ділить узбережжі в межах міста на дві бухти. У східній бухті, від мису Св. Петра до мису Осеява (Osejava) розташований порт і яхтові причали, тоді як західна вдає із себе курортну відпочинкову зону з пляжами, уздовж якої простяглася довга прогулянкова набережна Марінета (Marineta) з готелями, кафе і магазинами. Тут екологічно чисте і ласкаве море, чудова природа, прихильність і привітне ставлення місцевих жителів.
Можна доторкнутися і до історичних пам'яток: францисканський монастир, музей черепашок, церква Св.Марка, церква Св. Пилипа (XVII ст.), Венеціанський фонтан 1775 року, а також численні палаци в стилі бароко.
Завдяки м'якому клімату можна насолодитися усією гамою водних видів спорту, а завдяки географічному положенню - відвідати Спліт, Дубровник і багато іншого. Головна особливість цього місця - пляжі, які є одними з кращих в Хорватії.
Місто Макарська пов'язане регулярним автобусним сполученням з найбільшими містами Хорватії, а також поромної лінією з м. Сумартін на острові Брач.

ПАМ'ЯТКИ

СТАРЕ МІСТО
Типове далматинське старе місто з вузькими вуличками, вимощеними бруківкою.
ЦЕРКВА СВ. МАРКА XVIII ст.
Знаходиться в самому центрі міста, на площі Кашича-Міошича. Побудована в XVIII столітті.
ЦЕРКВА СВ. ПЕТРА
Знаходиться на мисі Св. Петра. Була побудована на початку XIV століття, пізніше повністю зруйнована. В кінці XVII століття була відновлена в стилі бароко, в 1962 р сильно постраждала від землетрусу. Реконструкція була повністю завершена лише в 1992 р
ФРАНСІСКАНСКІЙ МОНАСТИР XV ст.
Монастир розташований на південному сході старого міста, побудований в XV столітті, з тих пір багато разів перебудовувався. Частина колишніх винних льохів монастиря францисканців відведена під музей черепашок.
ОКОЛИЦІ
Околиці курортного містечка дуже мальовничі й являють собою ідеальне місце для піших прогулянок, як гірських - у масиві Біоково, так і рівнинних - уздовж моря.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА

Поселення на берегах бухти, прикритої від моря двома мисами, існувало з римських часів. У 533 р в поселенні Мукурум на місці сучасного міста була заснована єпархія.
У VII столітті вся берегова лінія району була заселена слов'янами, яких називали також неретванамі за назвою річки Неретви, що впадає в море біля Макарской Рів'єри. У 887 році неретванамі був розбитий венеційський флот у морській битві неподалік від сучасної Макарської, що змусило венеційців платити данину місцевим племенам за вільне плавання в тутешніх водах.
Втім, могутність місцевих князів швидко вичерпалося. Кілька століть за ці землі боролися зі змінним успіхом місцеві і боснійські князі, угорсько-хорватські королі і Венеція. У XV- XVI століттях землі навколо Макарської знову стали ареною боротьби, на цей раз Венеції та Османської імперії.
Турки зайняли поселення в середині XVI століття і контролювали його понад 100 років, в цей час воно стало одним з головних укріплених фортів узбережжя, що відбивав венеційські атаки. Але в 1681 р місто Макарська було офіційно приєднане до Венеції. За 100 наступних років панування Венеції місто сильно розррослося і стало одним з ключових пунктів Далмації, місцем перетину багатьох морських і сухопутних торгових шляхів. У 1797 р місто в складі Хорватії було приєднане до Австрії. Далі було нетривалий французьке панування, а потім місто знову перейшов під владу австрійської корони.
У 1914 році тут відкрили перший готель для курортників, але справжній розквіт Макарської Рів'єри, як курортного регіону, почався в 70-х роках XX століття. Після розпаду Югославії в 1990 р Макарська і Макарська Рів'єра - частина незалежної Хорватії. В останні десятиліття Макарська рів'єра стала одним з безумовних лідерів хорватського туризму.

Готелі