Страхування
Мова :
Обрати тур

Подгора, невелике містечко в Середній Далмації, розташувалося на березі мальовничої бухти, в 9 км на південь від центру Макарской рів'єри в 80 км на південь від Спліта.
Це одне з найзатишніших курортних містечок Середньої Далмації. Воно тягнеться вузькою смугою вздовж дрібногалькового пляжу, а всі місцеві визначні пам'ятки і готелі розташовуються біля самої кромки прибою.
Вперше Подгора - невелике рибальське селище - згадується в XIX столітті, як місце народження Дона Міховіла Павліновича (Don Mihovil Pavlinović), священика, письменника і політика, який першим заговорив по-хорватські в Далматинському Саборі (парламенті) і хто шукав об'єднання Далмації з Хорватією.
Називається містечко Подгорою завдяки своєму розташуванню під самим гірським хребтом Біоково, грізні скелі якого буквально нависають над містечком. Завдяки багатій палітрі фарб синього моря, прибережної буйної зелені і величної, підступаючої впритул кам'яної громади, тутешні пейзажі просто дивовижні.
В Подгорі є кілька питних джерел, і серед них головна місцева визначна пам'ятка - солоне лікувальне джерело під назвою Клокун (Klokun).

Подгора знаменита своїм сосновим лісом, що тягнеться вздовж усього узбережжя, маслиновими гаями, яскравою середземноморської рослинністю і прекрасним довгим пляжем.
У верхній частині містечка на початку XVIII ст. були споруджені оборонні вежі для захисту від турків. Ворота головного входу і восьмикутна каплиця - це все, що залишилося від літньої резиденції сім'ї Мркусич. Тут також є церква Всіх Святих, зведена в 1804 році.
Пjдгора вважається місцем народження югославського флоту, в 1942 році тут був сформований перший морський загін югославських партизан. На честь двадцятиріччя цієї події в 1962 році на пагорбі над Подгорою був зведений пам'ятник, який неофіційно відомий як «Крила чайки» (Galebova krila).
Протягом літнього сезону проходять різні фестивалі, театральні вистави, концерти, фольклорні вечори. До останнього відвідува працюють численні ресторанчики, бари і кафе.
Головне свято в році - День Підгори - вшанування Св. Вінченцо, покровителя міста. Це свято проводиться в першу неділю після 15 серпня.

Готелі