Страхування
Мова :
Обрати тур

Шибеник - місто, вік якого майже 1000 років - розташоване в самому центрі Адріатичного узбережжя Хорватії, в гирлі річки Крка. Місто відоме в світі по кафедральному собору Св. Якова, що займає особливе місце в європейській архітектурі. Вперше Шибеник згаданий в документі 1066 р. Історія Шибеника дуже типова для Далмації, він неодноразово переходив з рук в руки візантійцям, венеціанцям, боснійцям, австрійцям, французам, італійцям. Кожна з культур додавала вигляду міста свої неповторні штрихи.
Спочатку тут в 1066 році королем Петром Крешимиром IV був зведений собор-фортеця Св. Михайла. З тих пір Шибеник поступово розростався навколо свого історичного центру. І зараз тут можна побачити пам'ятники історії: добре збереглися фортеці і вали, вузькі кам'яні вулиці і сходи. Церкви, театри, площі і маленькі вузькі вулички міста, збудовані у венеціанському стилі, відбивають різні епохи розвитку мистецтва.
Особливої чарівності атмосфера міста набуває під час щорічного літнього Міжнародного дитячого фестивалю.
Завдяки своєму чудовому розташуванню (місто знаходиться одночасно на морі, річці і озері), Шибеник пропонує великий вибір заходів для відпочинку, оздоровлення та спортивної діяльності.
Шибеник великий адміністративний і туристичний центр, дуже важливий транспортний вузол. Місто розташоване в 73 км від Задара і в 55 км від Трогіра. До Національного парку Крка - 15 км, Корнаті - 20 км

Пам'ятки:
● Головна визначна пам'ятка Шибеника - Кафедральний собор Cв. Якова. У 2000 р він включений до Списку світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Собор будувався з 1431 р. по 1536 рік. Ідея будівництва собору виникла ще в 1298 році, коли Щібеник отримав власний єпископат і отримав статус міста. Підготовчі роботи розпочалися в 1402 року, а безпосереднє будівництво - в 1431 році і тривало до 1536 року. Будівництво проводилося в 3 етапи: 1431-1441; 1441-1473; 1475-1536 р.р. Серед його архітекторів були Юрай Далматинець (Georgius Mathei Dalmaticus) і Нікола Флоренцієць (Niccolo di Giovanni Fiorentino). Це єдиний в Європі собор, побудований з цільних кам'яних плит за технологією, розробленою Ніколою Флоренційцем. У соборі поєднуються готичні і ренесансні риси. Апсиди з зовнішньої сторони оперезані ренесансним фризом, прикрашеним виразними кам'яними обличчями сучасників скульптора, виконаними Юраєм Далматинцем.
● Біля собору знаходиться міська Ложа (1542 г.) і церква Cв. Барбари (1461 г.) з колекцією культового мистецтва.
● З боку собору, зверненого до узбережжя, знаходяться палац архієпископа (1441 г.) і старовинні Морські ворота.
● Поруч на набережній - Княжий палац, в будівлі якого розміщується Міський музей.
● Поплутавши по вуличках старої частини Шибеника, можна піднятися до фортеці Cв. Анни. Від неї відкривається гарний вид на старе місто, море і знаменитий собор.
Поблизу Шибеника розташовується туристичний центр AMADRIA PARK, в якому цілий рік в будь-якому з готелів можна провести приємний відпочинок. Не кожен туристичний комплекс може запропонувати таку широку розважальну програму. Велика кількість маленьких затишних кафе, ресторанів, нічних барів і диско-клубів створюють неповторну атмосферу відпочинку.

Готелі