Страхування
Мова :
Обрати тур

Трогір, невелике середньовічне місто, в якому збереглися стародавні стіни і монументальний кафедральний собор Св. Ловро (1200-1605 р.р.) - справжнє місто-музей. Місто як свою торгову факторію заснували греки-дорійці, що поселилися на острові Віс (Ісса) в III ст. до нашої ери. Ще Птолемей і Страбон згадували Трогір. У 1107 році Трогір був підвладний королеві угорців і хорватів Коломану. Король звільнив жителів міста від сплати податків, завдяки чому в XII-XIV ст. Трогір досяг найбільшого розквіту. У 1123 році місто було захоплене і повністю зруйнований сарацинами, однак було швидко відновлене.
Старе місто розрізане каналами і пов'язане з материком декількома мостами. Частина Трогіра раположена на о.Чіово, з яким його з'єднує розвідний міст. Місто з безліччю веж і дзвіниць підноситься над водою, немов палац. Старе місто схоже на корабель, який готується до відплиття ось уже багато століть, щогли і вітрила якого замінили багаточисельні вежі і дзвінниці.
Центральна історична частина Трогіра внесена до списку світової спадщини ЮНЕСКО. Місто знамените своїм кам'яним зодчеством і різьбленням, багате на численні музеї і церкви, а головною цінністю є кафедральний собор Св. Ловро (1200-1605 р.р.) в романському стилі, занесений в список пам'ятників світової культурної спадщини ЮНЕСКО. Видатна пам'ятка далматинського різьблення по каменю - портал храму - висічений в 1240 р. великим майстром Радованом.
Тут же, на площі, що носить зараз ім'я папи Івана Павла II (Trg Ivana Pavla II), знаходиться церква Св. Себастьяна (1476 г.) з вежею і курантами. Фасад храму декорований в стилі епохи Відродження. Церква зведена вдячними трогірцамі, уцілілих після епідемією чуми.

До церкви Св. Себастьяна примикає міська ложа, виконана в стилі ренесансу (1471 р.). Архітектор Ніколо Флорентінец вибудував криту галерею з шістьма колонами і двома пілястрами з боків. Східний фасад алегорично зображує Правду. У центрі барельєфа був висічений венеціанський лев, але в 1932 році робота великого майстра була частково знищена. Покровителі міста - Св. Ловро і Блажений Іван Урсіні (Іван Трогірскій), дивляться зверху татих, хто увійшли в ложу. На південній стороні будівлі красується сучасний барельєф (1938 г.) роботи скульптора Івана Мештровича із зображенням вершника - єпископа Петра Береславліча, який загинув у війні з турками в 1520 році.
У східній частині пл. Івана Павла II знаходиться Палаццо комуналь, в якому зараз розміщується міська мерія. Будівля була зведена в XIV-XVI ст. і реконструйовано в кінці XIX ст. зі стилізацією «під старовину».
Статуя блаженного Івана Урсіні, покровителя Трогіра, вінчає розташовані неподалік Північні ворота (XVII ст.) - вхід в старе місто з боку материка. Фортечні стіни і зміцнення Трогіра були зруйновані в XIX ст. Збереглися лише їх фрагменти. Але північні міські ворота зі статуєю Блаженого Івана Урсіні вціліли. Саму ж скульптуру покровителя Трогіра відносять до початку XV ст., авторство приписується Боніно з Мілана.
Це середньовічне місто настільки затишне і привабливе, що гуляти його вуличками і чарівною набережною можна до нескінченності ... М'який середземноморський клімат, пишна субтропічна рослинність, архіпелаг барвистих островів, чисті галькові пляжі, рибна ловля, гостинні жителі - всім цим тішить Трогір.
До Спліта не більше 30 км

Готелі