Страхування
Мова :
Обрати тур

Живогошче - курортне містечко в південній частині Макарської рів'єри, розташоване біля підніжжя гірського пасма Біоково. Живогошче ділиться на 3 частини: Порат, Мала Дуба і Блато (Porat - Mala Duba - Blato), а також невеликі старі селища вздовж усього узбережжя. До Макарської звідси 20 км, до Спліта 80 км, до Дубровника 120 км
Нинішнє містечко Живогоще-Блато було заселено ще з ілірійскіх і римських часів, про що свідчать ілірійскіе поховання на вершині пагорба Сузіне (Suzine) і залишки кладки будівель в Малій Дубі і Блато. Селище налічує незначну кількість мешканців
Відома ліцініанова епіграма 474 р. до н.е., що складається з 16 віршів, написаних гекзаметром - чудовий приклад класичної літератури - висічена просто на скелі над джерелом Покрівеніце (Pokrivenice) на березі моря. Віршами римський квестор Ліцініан прославляє джерело «живої води», яке збігає там і понині.

Як селище Живогошче вперше згадується в середині XIII століття. Тутешній франсісканскій монастир, заснований в 1616 році, з багатою бібліотекою і цінними творами мистецтва, кілька століть залишався центром духовного життя, культури і писемності в цьому регіоні. Церква XVIII ст. в стилі бароко також свідчить про багату історію Живогошче.
Сучасний риси селище набуло в останні десятиліття, коли тут почався інтенсивний розвиток туризму. Місцеві мешканці в основному задіяні у туристичній галузі та надають різноманітні послуги численним туристам, які приїжджають сюди щороку. Адміністративно цей населений пункт входить до складу громади сусідньої Подгори.
Природа шедро наділила Живогошче - оливкові гаї і соснові ліси підступають впритул до численних чудових галькових пляжів, що розтягнувся на 6 кілометрів. Ця краса розташувалася під гірським масивом Біоково, біля підніжжя вершини Сутвід / Sutvid / - 1155 м, і це додає позитивних вражень від відпочинку в Живогошче.

Готелі