Страхування
Мова :
Обрати тур
Hévíz

Хевіз - найбільший і найвідоміший курорт Угорщини. Він знаходиться в просторій долині в 6 км від міста Кестхей, в північно-західній частині Балатону. Тепер відомо,що вже за часів Римської імперії тут був курорт, хоча перші письмові згадки про Хевізе датуються лише 14 століттям. У другій половині 18 століття селище пережило бурхливий розвиток. Головною принадою Хевіза є термальне озеро глибиною 36 метрів , що розкинулося на площі 4,7 гектара, унікальне навіть у світовому масштабі. У літні місяці температура води озера становить 33-34 градуси Цельсія, і навіть в найхолодніший зимовий період вона не опускається нижче 25 градусів. Дебіт води озера такий, що за 28-30 годин вона повністю оновлюється. Щомиті на поверхню озера викидається 420 літрів радонової, сірчистої, багатої на гази і мінеральні речовини води. І це величезна кількість води знаходиться в постійному русі. Надходяча з джерела гаряча вода, розбиваючись на поверхні на радіальні струмені, повільно обертається в напрямку годинникової стрілки. Через таке постійне перемішування у всіх точках озера температура однакова. Води озера по каналу спускаються в Балатон. Склад озерної води і вод діючих в Хевізі термальних свердловин повністю аналогічний, вони містять лугу, гідрокарбонат, сірку і злегка радіоактивні.

Особливий фактор - лікувальні грязі з дна озера: вони дають чудовий ефект при лікуванні захворювань опорно-рухового апарату та ревматичних і запальних захворювань.
Першу водолікарню на озері заснував ще в 1795 р. граф Фештетич. Однак цілющою силою вод озера користувалися з давніх часів. За легендою, саме води озера вилікували майбутнього імператора Римської імперії Феодосія Флавія від паралічу ніг.
Переважне місце займає лікування ревматичних захворювань і опорно-рухового апарату, а також захворювань хребта, гінекологічних захворювань, запалення нервів і м'язів, розладів венозного кровообігу.
Охочих лікування або відпочинку гостей приймають численні готелі, пансіонати і приватні готелі. Число місць в них наближається до 10 тисяч. Хевіз є популярним курортом і влітку, і взимку. Близькість Кестхея і Балатону забезпечує широкі можливості для культурного та спортивного дозвілля.

Готелі