Страхування
Мова :
Обрати тур

Чорногорія (Crna Gora) або Монтенегро, як в світі прийнято називати цю країну, знаходиться на Балканському півострові, oмивается Адріатичним морем і межує з Хорватією на південному заході, з Боснією і Герцеговиною на північному заході, Сербією на сході і Албанією на південному сході.
Територія - 13812 км²
Населення 642 550 чоловік (за оцінкою 2017 г.)
До червня 2006 року була частиною конфедеративного Державного Союзу Сербії і Чорногорії, так званої Малої Югославії. У 2006 вийшла зі складу союзу і є незалежною державою. Референдум про незалежність в Чорногорії був проведений 21 травня 2006 і за результатами референдуму більшість голосів було віддано за відокремлення від Сербії.

Столиця:
Подгориця, адміністративний і господарський центр.
Історичний і культурний центр:
Цетінє (колишня столиця Чорногорії).
5 червня 2017 року Чорногорія офіційно стала членом НАТО
Народи:
чорногорці і серби, національні меншини - албанці, хорвати.
Мова:
сербська, має деякі незначні відмінності від хорватської мови і також має багато спільного з українською мовою. У курортних містах чорногорці, крім сербської, знають англійську та італійську.
Релігія:
чорногорське і сербське населення в основному сповідують православ'я, національні меншини - іслам і католицтво.
Валюта:
євро
Часовий пояс:
Київський час мінус 1 година.
Час польоту з Києва становить 2 год. 20 хв. Час польоту зі Львова становить - 1 год.40 хв.

Курорти та готелі

Географические особенности:
высочайшая горная вершина – Боботов Кук (2522 м), на массиве Дурмитор. Самое большое озеро – Скадарское озеро (391 км²). Самое глубокое ущелье – каньон реки Тара (глубина 1300 м, длина 80 км). Самая большая бухта – Боко-Которский залив. Национальные парки: Дурмитор (39000 га), Ловчен ( 6400 га ), Биоградска гора (5400 га), Скадарское озеро (40000 га).
Природные и культурные памятники:
под защитой ЮНЕСКО находятся – гора Дурмитор, каньон реки Тара, древний город Котор.
Климат:
средиземноморский. Средняя температура воздуха летом +27ºC. Средняя температура воздуха в январе +12ºC. Количество солнечных дней в год: Игало – 238, в Ульцине – 270. Максимальная температура моря +28ºC. Средняя температура моря летом +25ºC. Прозрачность воды от 38 до 56 м в глубину. Солёность воды – 28% в Боко-Которской бухте и 38% в Ульцине.

Пляжи:
73 км Длина морского побережья – 294 км
Самый большой пляж – «Велика Плажа» в Ульцине (13 км). Песчаные пляжи – Ульцинская Ривьера, Будванская Ривьера. Галечные пляжи – Герцег-Новская Ривьера, Бар, Сутоморе. Искусственные пляжи – Тиват, Герцег-Нови.
Национальная кухня:
молочные изделия – Негушский сыр, каймак, черногорское вяленое мясо – Негушский пршут, мясные блюда – чевапчичи, плескавица, ражничи, свежие продукты моря и т.д.
Традиционные национальные напитки:
лозовача – ракия из винограда, сливовица – ракия из слив, кайсиевача – ракия из абрикосов, Пелинковац – горькая настойка, а также высококачественные черногорские вина – «Крстач» (белое вино) и «Вранац» (красное вино).
Телефонный код страны +382
Штрих-код страны: 389
WEB-домен: me

Відпочинок у Чорногорії

Морські курорти Чорногорії