Страхування
Мова :
Обрати тур
Республіка Угорщина

(угор. Magyar Köztársaság; коротка назва - Magyarország, «Країна мадярів») - держава в Центральній Європі, що межує з Австрією, Словаччиною, Україною, Румунією, Сербією, Хорватією і Словенією
територія: 93036 кв. км
населення: 9 830 485 чол. (оцінка 2016 року)
столиця: Будапешт, населення 1,745 млн. чол (оцінка 2014 року)
З 1999 року член НАТО,
з 2004 - Європейського союзу
Національна валюта - форинт
Час: - 1 година від київського
Релігія. Мова: Угорці становлять близько 95% населення. Крім того, тут проживають роми, німці, словаки, серби, хорвати, румуни. Державною мовою в республіці є угорська, що належить до фінно-угорської мовної групи. З діючих в республіці церков найбільша і найвпливовіша - римо-католицька, яка об'єднує близько 55% віруючого населення країни.

Природа і географія. Пам'ятки.

Оточена Карпатами і відрогами Альп, Угорщина знаходиться в Середньодунайської низовині, в одному з найсприятливіших з точки зору рельєфу і клімату куточків Європи. В Угорщині знаходиться найбільше озеро Центральної Європи - Балатон (довжина 78 км, ширина - 15 км). Озеро і його околиці -високорозвинутий курортно-туристичний район. Угорщина багата термальними і лікувальними джерелами. Поблизу кордону з Словенією розташоване унікальне гаряче озеро Хевіз. До лівого берега Тиси прилягає найбільший в Центральній Європі трав'янистий степ (пуста), що привертає до себе численних любителів незайманої природи. Для залучення іноземних туристів заповідник зберігає пастуші споруди, колишні станції перекладних поштових карет, харчевні і заїжджі двори, де можна скуштувати страви угорської кухні. У Північно-Західному районі країни знаходяться найбільш освоєні туристами курорти. Там же розташований місто Егер - одне з найкрасивіших угорських міст з архітектурою в стилі бароко. В середні віки Егерська фортеця, перетворена нині в музей, здобула славу в ході боротьби з турецькими завойовниками. На півночі країни розташовані гірський масив Вишеградських гір. У їх підніжжя знаходяться дві старовинні королівські резиденції - Естергом і Вишеград.

Курорти та готелі Угорщини

Столиця

Столица Венгрии – Будапешт с численностью населения прибл. 18% от всего населения страны. Гористая, правобережная часть столицы, Буда, ярко контрастирует с равнинным Пештом. Лесистый венец Буды с его королевским дворцом, крепостью горы Геллерта, небольшими домами и виллами, утопающими в садах на склонах холмов. Одна из главных здешних достопримечательностей – церковь Матьяша (ХIII в.), ставшая местом венчания и усыпальницей многих венгерских королей. Украшением Будапешта служит Дунай с его ажурными мостами. Не случайно столицу Венгрии относят к числу самых красивых городов мира.

Клімат та кухня

Клімат помірно континентальний. Середньорічна температура становить плюс 9-110. Літо майже завжди спекотне, середня температура липня - близько 250. Зима - коротка і порівняно тепла. Середня температура січня - мінус 10°С Для Угорщини характерні тривалі і дуже теплі весна і осінь. Це, мабуть, кращі часи року в тутешніх краях, коли протягом багатьох днів зберігається м’яка і сонячна погода.
Кухня: Угорську кухню відрізняють різноманітність, висока калорійність, велика кількість овочевих страв, овочів і зелені, використання великої кількості приправ, через що багато страв дуже гострі. Меню доповнюють високоякісні вина.

Відпочинок в Угорщині

Термальні курорти Угорщини